Ügyelj a tárolására!
A drogériák állványai fölött erős fényű lámpák világítanak, ezek roncsolják a lakk színét. Soha ne a sorban legelöl lévő üveget vedd meg, a leghátul állót válaszd helyette! (A drága lakkokat éppen ezért zárják dobozba, és csak a teszter van az állványra kihelyezve.) |
A körömlakkok fény- és hőérzékenyek, ezért egyáltalán nem mindegy, hol és hogyan tárolod őket. A magas hőmérséklet hatására gyorsan besűrűsödik a lakk, a fény a színét változtatja meg. Tartsd távol a radiátortól, és zárd el egy sötét szekrénybe, amikor éppen nem használod.
Tartsd tisztán!
Előfordul, hogy a lakkod nehezen nyílik? Az előző használat alkalmával biztosan körömlakk került az üveg szájára, esetleg a menetére is. Elkerülheted a bosszankodást, ha egy-egy balesetet követően körömlakklemosóval átitatott vattával letisztogatod az üveg nyakát.
Soha ne rázd!
A lakkokat a használatuk előtt alaposan össze kell keverni. Fordítsd az üveget fejjel lefelé, és görgesd a két tenyered között legalább egy percig. Ha rázod, akkor apró légbuborékok keletkeznek benne, amelyek a festés során majd pici pöttyök formájában jelennek meg a körmödön, amikor kipukkannak.
Ne adj hozzá lakklemosót!
Sokan acetonnal vagy más lakklemosóval hígítják a besűrűsödött körömlakkot, ám te ne tedd! Megváltozik tőle a lakk összetétele, és nehéz lesz vele dolgozni. Használj lakkhígítót, amelyet a nagyobb drogériákban vehetsz meg.
Legyen ép az ecset!
Akármilyen jó a lakkod minősége, ha nem megfelelő az ecsete, akkor nem tudod szépen kifesteni a körmödet. Már vásárláskor ellenőrizd, hogy nincsenek-e ki- vagy elálló szálak az ecseten. Ha használat során ilyet tapasztalsz, akkor a „rendetlen” szálakat óvatosan vágd ki egy kisollóval.
Hasonlót a hasonlóval!
Nyugodtan keverhetsz új színeket, de akkor lesz biztosan szép az eredmény, ha azonos márkákat elegyítesz egymással.
Készítsd elő a körmödet!
Csak száraz és zsírmentes körmökön tapad jól a lakk. Manikűrözés után szappannal moss kezet, hogy se zsiradék, se a reszelés során keletkezett por ne maradjon rajta. A körömlakklemosók után is tisztítsd meg a körmödet, némelyikük tápláló olajokat tartalmaz, ami jó a körömágy bőrének, de sajnos az új lakkréteg tapadását megnehezíti a körömlemezen.
Ne kapkodj!
Nincs mit tenni, a körömlakkozás időigényes dolog. A sötét lakkokat mindenképpen két rétegben kell festened: a szép színű végeredmény és a tartósság is ezt kívánja. (Az üvegben látott színt a sötét lakkok esetében csak két vagy három réteg felvitelével tudod reprodukálni.) Az egyes rétegek között türelmesen ki kell várnod a száradási időt. A végső száradást – amikor már teljesen védett a lakkod a mechanikai hatásokkal szemben – csak egy óra múlva éri el a körömlakk.
Ne legyen vastag!
Az ecsetről mindig húzd le a felesleget, mielőtt festeni kezdesz vele. Inkább több rétegben dolgozz, de ne legyen vastag az egyszerre felvitt festék, mert nagyon nehezen fog megszáradni.
Alapozz a szépség érdekében!
A körömlakk-alapozók kettős célt szolgálnak. Először is kiegyenlítik a köröm felszínét, így a fedőlakk szebben fog elterülni rajta. A másik feladatuk, hogy megóvják a körmödet a sötét lakkok okozta elszíneződéstől.
Tedd fel a koronát!
A színtelen fényezőlakk a tartósság záloga! Ha a tökéletesen száraz lakkot bevonod egy réteg fényt adó színtelen lakkal, azzal sokkal tartósabbá teheted a színét, és megóvod a korai pattogzástól is.